Angstfobietherapie
Netwerk van therapeuten
bij angst en fobie
Angstfobie therapie
  • Laat je partner in je angst toe

    Wanneer we bang zijn verlaten te worden, bijvoorbeeld door een ander, dan kunnen we de neiging hebben de ander van ons af te duwen.

    Dit kunnen we doen door de discussie aan te gaan, irrealistische vragen te stellen, of onze vooronderstellingen als waarheid te gaan zien en ze via boosheid en verwijten te uiten naar onze partner.

    We duwen de ander van ons af wat zorgt voor verwijdering, waardoor we niet krijgen wat we nodig hebben. Wat we ten diepste nodig hebben wanneer we angst voelen (welke angst dan ook), is geborgenheid, liefde en een stuk geruststelling.

    Om dit te ontvangen is het belangrijk dat je leert je kwetsbaar op te stelen naar je partner. Daar hebben veel stellen echt hulp bij nodig, want het blijkt voor velen iets heel moeilijks te zijn. In die kwetsbaarheid kan je je pijn en angst en verdriet delen.

    Vermijdt de discussie en vraag bewust om begrip of gewoon een stilte waarin de ander je kan troosten door bv een arm om je heen te slaan. Ook het vragen om zo'n reactie kost tijd en is een kunst.

    Het is helend om je partner in je angst toe te laten en hem of haar je daar te laten vertroosten. Uiteindelijk werkt dit ook weer nieuw vertrouwen in de hand.

    Lydia

Forum Tips bij verlatingsangst

Dit is een tip uit het tipsforum Verlatingsangst.
Lees meer tips over Verlatingsangst

Meer ondersteuning nodig?
Therapie bij Verlatingsangst

© Angstfobietherapie.com - Therapie bij angst, fobie en paniek
Disclaimer | Privacy verklaring | Over ons | Reviews | Tips | Lotgenotenverhalen | Login