Het is eigenlijk iets dat is ontstaan in mijn jeugd. Ik ben nooit een durf al geweest. En ik doe niets waarvan ik niet zeker weet dat ik het heeeeel goed kan. Ik neem geen risico's en ik probeer niets uit. Zeker niet in het bijzijn van anderen....eigenlijk ook niet in het bijzijn van mijzelf.
Er is een stemmetje in mij dat me tegen houd; jij kan het toch niet. En dat stemmetje dat word ronduit gemeen bij falen. Ik ben mijn ergste vijand.
Toch weet ik ook; als je nooit iets nieuws probeert...dan leer je nooit iets nieuws. En gelukkig ben ik ook nieuwsgierig. En dus werkt het voor mij om die nieuwsgierigheid soms kleine stapjes te laten zetten. Dan doe ik nog niet altijd wat ik wil, maar ik doe niet meer niets. Ik doe een innimini stapje. Dat is eng genoeg. En lukt vaak toch.
Hmmm ik doe dus nog steeds alleen wat ik zeker te weten aan kan, maar dans soms op de grens. Dat is voor mij al erg moedig.
-
Faalangst doet mij bevriezen
Anoniem- Alle reacties weergeven...
-
Dit lijkt mijn verhaal wel.ook die bevriezing. Ik weet niet hoe je eruit komt .
Je zegt je doet kleine stapjes maar welke.Monique
Op deze pagina kun je lotgenotenverhalen lezen en duimpjes omhoog geven.
Je kunt op deze website ook meer lezen over tips bij faalangst en therapie bij faalangst.
Forum Faalangst - Lotgenotenverhalen
Dit is een verhaal uit het forum Faalangst.
Lees meer verhalen over Faalangst
Meer ondersteuning nodig?
Therapie bij Faalangst
Op zoek naar tips?
Tips bij faalangst
Angst en fobie- ✓ 180+ therapeuten
- ✓ Snel een afspraak
- ✓ Ook online therapie
Zoek een therapeut in08-05-2025:
Angst-Therapie Reeuwijk
08-05-2025:
Angst-Therapie Etten-Leur
07-05-2025:
Angst-Therapie Sint-Michielsgestel
© Angstfobietherapie.com - Therapie bij angst, fobie en paniek